KONST / Litografier / Färglitografier 6958316
*
nr 695 8316
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 6 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), -75, "Stockholmsbilder", 48x63
Kondition: oramade
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2011
kl 18:39:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 19:10:14
1
600 kr
2/5 17:45:10
1
1.100 kr
2/5 18:35:20
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Astri Bergman-Taube
Kondition: oramade
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 695 8316
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 6 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), -75, "Stockholmsbilder", 48x63
Kondition: oramade
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 19:10:14 | 1 | 600 kr |
2/5 17:45:10 | 1 | 1.100 kr |
2/5 18:35:20 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56